Bluesový večer - dvojkoncert Beňa/Radvanyi & Hot Tamales Trio

Jaro se blíží - a s ním i slovenské duo BEŇA/RADVANYI & polská kapela HOT TAMALES TRIO. Přijďte v úterý 20. března k nám do Kulturního domu v Zašové  a máte se na co těšit :-)

Plakát akce (Soubor: pdf | Velikost: 0.57 MB)

Lahůdka nejen pro ty, kdo máte rádi blues. Dvojkoncert spojený s křtem CD. Představujeme oba protagonisty:

Známé a oblíbené slovenské duo BEŇA/RADVANYI vydalo nedávno své nové album, které pokřtí na koncertě právě u nás, v Zašové 20. března.

Album nese název „Slovak Blues Project“ a nabízí tradiční i současné podoby amerického blues. Jedenáct skladeb, z toho šest vlastních a pět převzatých písní v osobitých úpravách, je aktuální vizitkou těchto v současnosti nejaktivnějších slovenských bluesmanů, kteří často koncertují na různých festivalech po celé Evropě. Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi jsou propagátory rezofonických kytar, dobra – typického amerického hudebního nástroje, který ve 20. letech minulého století vynalezl slovenský rodák John Dopyera.

https://www.youtube.com/watch?v=uvQ7sEss3CU

Polské HOT TAMALES TRIO v čele s vynikající zpěvačkou Elizou Sicińskou ve své originální tvorbě mísí odkaz tradičního amerického folku, blues a jazzu s prvky world music. Od svého prvního vystoupení v roce 2015 sklízí trio zaslouženou pozornost doma i v zahraničí. Na svém kontě mají své první album. Vloni reprezentovali Polsko na European Blues Challenge v Dánsku. U nás se loni na podzim setkali s velkým ohlasem na šumperském "Blues Alive" festivalu. Nyní máte jedinečnou možnost tuto zajímavou skupinu poznat i vy!

https://www.youtube.com/watch?v=ctz2NgCq83U

Lístky za výhodnější cenu  v předprodeji v iCafé či online ZDE


Kategorie: Kulturní dění
Vytvořeno / Upraveno: 6.03.2018 | Zveřejněno do: 21.03.2018 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK