Služba pro seniory – Seniortaxi

Úvodní stránka Fóra Diskuzní fórum Obecná diskuze Služba pro seniory – Seniortaxi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Milena Pikulova a poslední změna je stará 2 roky, 9 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2804 Reply

  Obecní úřad
  Správce

  Vážení spoluobčané, naše obec nabízí místním seniorům možnost využít obecního vozidla pro dopravu k lékaři nebo na úřady. Tato služba je určena především a výhradně pro místní seniory, nebo invalidní důchodce, kterým nevyhovuje doprava veřejnými dopravními prostředky, a nemají možnost vlastní dopravy.
  Dopravu je možné využívat v pracovní dny od 6:30 do 15:00 hod, a objednávat, nejlépe den předem, na telefonním čísle 725 073 576, nebo 571 634 041, aby bylo zajištěno, že vůz bude v danou dobu pro Vás k dispozici.
  Cena jízdného je pevně stanovena. Přepravovaná osoba zaplatí příslušnou částku, a to za cestu tam i zpět, řidiči, který jí vystaví doklad.
  Trasa: katastr obce Zašová a Veselá, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm
  Ceník jízdného:
  po katastru obce Zašová (k autobusu, vlaku, lékaři, na poštu a úřad) – 20,-Kč
  Veselá – Zašová – 30,-Kč
  Zašová resp. Veselá – Valašské Meziříčí a zpět – 60,-Kč
  Zašová resp. Veselá – Rožnov p. R. a zpět – 60,-Kč
  Děkujeme za Vaše případné podněty k této nové službě.

  #2853 Reply

  Milena Pikulova

  Poprvé využívám možnosti zúčastnit se diskuzního fora.Vyjadřuji svůj názor k tématu senior taxi a také bych se chtěla vyjádřit k otázce ceny obědů pro pracovníky obecního úřadu.
  Senior taxi
  Nemám vůbec nic proti zavedení této služby pro důchodce v naší obci.Nelíbí se mi však způsob její realizace.Myslím si ,že se jedná o službu kterou můžeme zařadit
  do kategorie služby sociální.Očekávala bych ,že obecní úřad podpoří firmy ,které
  v této oblasti sociálních služeb podnikají a tyto služby zajišťují.Myslím si ,že pracovníci obecního úřadu nemají ve své náplni práce tuto činnost vykonávat. V době kdy se spousta sociálních služeb ruší ,protože nejsou PENÍZE NA JEJICH PROVOZ POVAŽUJI ZA VELIKOU CHYBU PROVOZOVAT TUTO SLUŽBU TAK JAK SE REALIZUJE V NAŠÍ OBCI.JE JENOM OTÁZKOU ČASU KDY SE SPOLUOBČANÉ ZAČNOU ZAJÍMAT
  O TO CO SE DĚJE S PENĚZI KTERÉ SE OD DŮCHODCŮ VYBEROU.Víte jak to vnímám z pohledu voliče? Za co vlastně jsou placeni lidé pracující na mém obecním úřadě?Nebude se to mnohým líbit ,ale vypadá to,jako by byli mnozí z nich málo pracovně vytíženi.
  Současná situace jaká je nebo spiše není pracovní náplň těchto lidí na veřejnosti prezentována k tomuto pohledu veřejnost přímo vyzývá.Zvláště tomu nahrává i ta skutečnost,že spousta věci se neřeší .Myslím tím například věc,jak urychlit práci na schválení územního plánu,otázka přemnožení myší,potkanů a slimáků -jejich společná likvidace ve spolupráci s nejširší podporou obyvatel a mnoho jiných věcí

  Levné obědy pro zaměstnance.
  Beru na vědomí. Co očekávám od zastupitelů a zatím od nikoho tato iniciativa nevzešla.Zmapovat jaká je situace v rodinách
  s dětmi.Myslím,že jsou rodiny ,které mají problém se zajištěním financí pro zaplacení obědů svým dětem.Je třeba společně ze školou tyto rodiny vytipovat a snažit se zjistit jaké jsou možnosti pro tyto děti získat finance z nadace obědy pro děti .Upozorňuji vás na to ,že jména rodin a dětí musí být utajeny před veřejností .
  Doufám,že se konečně začne na obecním zastupitelstvu a úřadě pořádně pracovat a přestane se plýtvat čas tím ,že se řeší to co ten dělá a ten nedělá.
  Snad můj názor osloví i mnohé spoluobčany

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
Odpověď na téma: Služba pro seniory – Seniortaxi
Informace o uživateli: