Hlášení závad a nedostatků

Zde můžete uvádět závady a nedostatky v obci (např. díry na silnici, nepořádek, neosečení trávy atd....). Toto hlášení se předá příslušnému zaměstnanci OÚ, který zajístí nápravu. Upozorňujeme, že u některých závad nebude závada odstraněna ihned, ale až při plánovaných obdobných opravách či pracech v celé obci (např.: cesty se opravují max. 2 x ročně...).

Děkujeme za informace, které jsou cenné pro zlepšení života v naší obci.

Upozornění, Vámi zadaná hlášení se nezobrazí pod formulářem okamžitě, ale až po doručení a přečtení příslušným zaměstnancem obce. (max. 1 pracovní den)

Prosím zadejte údaje co nejpřesněji, abychom mohli poruchy/závady vyřešit v co nejkratším čase. Děkujeme.Seznam hlášení


Změněno: 15.05.2019
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je tak těžké uklidit v lese ten bordel, co zůstává po pořezání stromů? Postupně se to tam kupí od loňského roku a nikdo to není schopný uklidit, naopak to přibývá. Myslím si, že když už to někdo dokáže pořezat, tak by měl být schopny to i uklidit nebo to dát na nějakou větší kupual, ať to neohrožuje lidi, co se jdou projít. Člověk, který tam jde se psem nebo na hřiby, tak aby se bál, že si zlomí nohu. Prosím o nápravu, děkuji!
Stav: V řešení


Změněno: 22.03.2019
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Dobrý den, prosím o posouzení, zda je možné nechat nainstalovat dopravní zrcadlo do zatáčky mezi Zašová 272 a 233. Jedná se o nepřehledný a nebezpečný úsek u potoka. Děkuji.
Stav: V řešení


Změněno: 15.01.2019
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: úklid místní komunikace na konečné, hrůza neprotaženo neposypano. parkovistě u pošty úklid sněhu chápu že je leden a snih nebyl v plánu a nedal se ani očekávat dnes je vhodná teplota a ideální podmínky a uklid
Stav: V řešení


Změněno: 2.01.2019
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Dobrý den. Mám spíše dotaz, než hlášení nějaké závady: Nebylo by možné dole ve vesnici u vlakového přejezdu (po dohodě se všemi zúčastněnými stranami) zřídit semafory (podobně, jako je tomu např. v městě Zubří)? Zřejmě by to bylo přehlednější pro řidiče a eliminovaly by s možná i občasné nehody v tomto úseku. Předem děkuji za odpověď i za tuto rubriku! :-)
Stav: V řešení


Změněno: 13.09.2018
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Dobrý den, u domu (Zašová 543) je na krajnici cesty dlouhodobě vidět pravděpodobně prasklé potrubí. Je v tomto místě mokro.
Stav: V řešení


Změněno: 20.09.2018
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Dobrý den, od domu č. 813 směr letiště zarůstá cesta nálety křovin z příkopy, jezdí se po opačné krajnici, ničí se cesta, dobré by bylo udělat prořez. Odpověď: Vlastníkem cesty není obec Zašová, ale soukromý vlastník, který nesouhlasí s prořezem ani se vstupem na jeho soukromý pozemek.    
Stav: Opraveno


Změněno: 19.09.2018
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Považuji za problém vyvážení močůvky na pole v době rekordních veder a sucha. Jedná se o porušení zákona. Zápach je bohužel jen subjektivní vjem a nelze přesně měřit a postihovat, ale nejhorším důsledkem je vylíhnutí enormního množství much z nezaorané močůvky. Opakuje se každoročně ve shodnou dobu. Děkuji za odpověď Odpověď: Vaši stížnost jsem předal vedení VZOD Zašová. Reagovali takto: „Kejda se naváží v srpnu, protože se v tomto měsíci seje řepka. Je ale okamžitě zapravována do půdy, a k porušení zákona v žádném případě nedochází.“  Souhlasím s Vámi, že v minulém týdnu byl zápach velmi nepříjemný, na druhou stranu opravdu to není každý týden a práce na polích, kterými je Zašová obklopená, prostě ne vždy bude vonět. Vylíhnutí much vzhledem k horkému počasí asi není možné úplně zabránit, ale jak píšu výše, agronom družstva si stojí za tím, že je kejda okamžitě zapravena do půdy. Jiljí Kubrický, starosta obce
Stav: Opraveno


Změněno: 19.09.2018
Porucha/Závada/Nedostatek: Nová porucha
Popis: Na Záhumení ( u č.p. 824) je propadlá silnice.
Stav: Opraveno


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK