Hlavní nabídka


Výstava v Muzejním a galerijním centru ve VM

Ve středu 13. března 2019 v 17 hodin  proběhne  v Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí  vernisáž výstavy studentů a učitelů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí pořádané k 75. výročí založení školy.

Výstava TŘIČTVRTINY nabídne nové a svěží umělecké práce žáků a pedagogů. V neobvyklé instalaci se představí obory design skla, průmyslový design a užitá malba. Výstavu zahájí úvodní řečí ředitel školy Mgr. Jiří Pivovarčík. Součástí vernisáže bude slavnostní křest nového katalogu školy. Vernisáži bude předcházet atraktivní program ve škole - přednášky, odlévání rukou ze skla významné osobnosti, sklářská performance na školní ateliérové huti a komentované prohlídky školy.

Ateliér designu skla bude vystavovat nejoriginálnější práce z posledních 10 let – skleněný design, objekty ze skla i svítidla. Řada výtvarných děl, která jsou součástí tzv. Zlatého fondu školy, obdržela významná ocenění. Těšit se můžete na flakony Karolíny Šacherové a Pavly Pšenicové, které uspěly v renomované soutěži designu v německém Zwieselu. Svou lehkostí zaujme nápojový soubor rytých sklenic od Grety Ammassari, která s touto prací zvítězila v mezinárodní soutěži Junior Glass Ways v roce 2018. Vedoucí oboru Josef Divín se bude prezentovat novou kolekcí skleněných obrazů s nataveným stříbrem doplněnou o soubor několika kreseb provedených kombinovanou technikou. Dále budou k vidění designové skleněné objekty Ondřeje Strnadela a broušená tavená plastika Ondřeje Galii.

Užitá malba představí nejnovější klauzurní práce na témata Ztracené jazyky či Proměny, kopie renesančních a barokních mistrů i výběr nejlepších prací z posledních let. Jedná se především o malby akrylovými a olejovými barvami, ale také figurální studie podle živého modelu oceněné na soutěži Figura 2016. Z prací pedagogů budou na výstavě k vidění výrazně barevné a snové obrazy valašskomeziříčských zákoutí Jitky Skočkové, mořem dýchající mozaiky Kateřiny Hofmannové či sugestivní kresby hlav Jaromíra Šimurdy.

Z prací ateliéru průmyslového designu návštěvníci uvidí maturitní a klauzurní práce z posledních let, některé oceněné na soutěžích. Půjde o realizace ve skutečné velikosti jako jízdní kolo, škrabadlo pro kočky, soubor váz, lavička či konferenční stolek. Dále modely např. pouliční lampy, městské odpočinkové zóny, nábytkových prvků či ukázky obalového designu a prací ze skla žáků 1. a 2. ročníků. Pedagogové nabídnou ochutnávku své tvorby, Jiří Dorňák velkoplošnou počítačovou grafiku a Petr Szyroki své sochařské realizace.

K výstavě proběhne několik doprovodných programů - ukázka 3D modelování v programu Rhinoceros a 3D tisk, výtvarný workshop „Obraz v obraze“ – malba akrylovými barvami s využitím šablon, komentovaná prohlídka výstavy pro veřejnost a „Zahadabalit“ – tajemství správného balení skla. Po celou dobu výstavy platí pro ZŠ nabídka komentované prohlídky s pedagogem školy.

Výstava bude ke zhlédnutí v 2. patře MaGC v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí do 28. dubna 2019.

Kontakt:
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí
Mgr. Jiří Pivovarčík – 739 616 642


Kategorie: Informace
Vytvořeno / Upraveno: 15.02.2019 | Zveřejněno do: 29.04.2019 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK