Hlavní nabídka


Pozvánka - 37. KOWAX valašské rally ValMez

Zveme Vás na Mistrovství České republiky v rally - 37. KOWAX Valašské rally ValMez, která se v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice uskuteční ve dnech 23. – 25. března 2018.

TZ_VR18VM_1.pdf (Soubor: pdf | Velikost: 0.6 MB)

 

Prestižní automobilová soutěž je na úvod sedmidílného seriálu Mistrovství České republiky v rally na programu ve vsetínském a novojičínském regionu ve dnech 23. – 25. března 2018.

Centrem rally a hostitelem hlavního doprovodného programu se posedmnácté stane město Valašské Meziříčí. Kopřivnický polygon automobilky Tatra poskytne účastníkům valašské automobilové soutěže servisní zázemí.

S novým pořadatelem JTRT pro s.r.o. se Valaška nejenom vrátila do nejprestižnějšího českého šampionátu, ale ambiciózní tým se pro letošní ročník rozhodl kandidovat rovněž do evropského seriálu European Rally Trophy (ERT). To znamená, že soutěž ponese přívlastek kandidátský podnik ERT – Central. To však není jediné zahraniční propojení Valašské rally ValMez v roce 2018. Valaška je podruhé v řadě součástí Valašsko-Tatranského poháru. Cílem těchto kroků pořadatele je zajistit valašské soutěži nejen vyšší sportovní kvalitu, ale také společenskou prestiž.

Připravovaný ročník zůstane shodný s loňským programovým formátem, tedy pátek až neděle. Kromě tradičních předstartovních procedur, jako je například administrativní přejímka posádek a technická soutěžních automobilů, odstartuje rally oficiálně na valašskomeziříčském náměstí v pátek 23. března v podvečer přejezdem soutěžních posádek startovního můstku. Na stejné místo posádky přijedou v neděli 25. března odpoledne.

V sobotu 24. března zahájí sportovní část programu rally shakedown (testovací jízda) v Kopřivnici a následný ostrý start z prostoru servisní zóny. Od tohoto momentu čeká na posádky nejedna novinka. Valašská rally ValMez 2018 zařadí do programového itineráře více než čtyřicet procent zcela nových, nebo dlouhodobě nevyužívaných úseků, což bude platit hlavně pro sobotní etapu.

Plánovaný harmonogram obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích ve valašských, lašských a oderských kopcích. Pořadatelé očekávají při přibližně 600 kilometrů dlouhé trati Valašské rally ValMez 2018 na 160 kilometrů měřených testů. Sedm v sobotní a dalších osm v nedělní etapě, včetně dvou průjezdů rychlostní zkoušky na polygonu Tatry.

Informačním kanálem 37. Valašské rally ValMez 2018 se stane postupně aktualizovaná stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez. 

 


Kategorie: Informace
Vytvořeno / Upraveno: 5.03.2018 | Zveřejněno do: 26.03.2018 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK