Zašovská pouť

7.7. – 8.7. 2018

Zašovská pouť patří k nejznámějším slavnostem v obci. Koná se každoročně po svátku Navštívení Panny Marie, tj. první neděli po 2. červenci. Je to slavnost nejen náboženská, ale i rodinná. Kromě poutníků ze širokého okolí přicházejí navštívit své příbuzné rodinní příslušníci zblízka i zdaleka. V době pouti probíhají oslavy a bohoslužby nejen v kostele, ale i v prostoru poutního místa ve Stračce. Kdy začala chodit procesí k Panně Marii Zašovské, nelze přesně doložit, ale uvádí se, že roku 1672 se již poutě konaly. Pouť trvá od pátku do neděle. V pátek a v sobotu přijíždí do obce množství mladých lidí, aby navštívili vyhlášené pouťové zábavy. V neděli se kromě bohoslužeb odehrává i zajímavý kulturní program spojený s divadly, kulturními vystoupeními i tradičními řemesly.

zasova-pout-07072013-3 zasova-pout-07072013-7 zasovska-pout-03072011-2 zasovska-pout-03072011-3

Příjem žádostí pro přidělování prodejních míst při konání „Zašovské pouti“ je od 25.1.2018. 

Rukodělní a tradiční výrobci mají vyhrazenou část prodejních míst pod čísly od 363 – 395, 71 – 85, 98 – 125 a od P1 – P23 (jedná se o sekci rukodělných a tradičních výrobců, toto členění platí primárně pro nedělní konání zašovské poutě).

Poplatky, které budou  vybírány v den konání „Zašovské pouti“ bude vybírat kontrolní komise a to dle Pokynu obce Zašová pro přidělování prodejních míst při konání „Zašovské pouti“ (viz. níže).  Poplatky za předem rezervovaná místa je třeba zaplatit předem převeodem na účet - viz Pokynz obce Zašová a vyrozumění o rezervaci 

Prosíme všechny zájemce, o prodejní místo na „Zašovské pouti“, aby  si tyto pokyny řádně přečetli!

Pokyny obce Zašová pro přidělování prodejních míst při konání „Zašovské pouti“

Pokyny na přidělení prodejního místa na pouť  (dokument Adobe Acrobat, *.PDF)

 

Žádost o přidělení prodejního místa na pouti v Zašové v roce 2018

POUŤ 2018 – žádost o přidělení prodejního místa (dokument Adobe Acrobat, *.PDF,179 kB)

Orientační plánek míst pro rezervaci místa.

V plánku nejsou zaznačeny vjezdy k domům, které musí zůstat zachovány. Pro bližší informace o volných místech kontaktujte p. Janišovou. 

Mapa_Orientacni_mista-pro-pout

Kontakt pro rezervaci míst

Marcela Janišová, telefon: 602 737 956, janisova@zasova.cz

 

 

UPOZORŇUJEME  STÁNKAŘE A POŘADATELE ATRAKCÍ A DISKOTÉK, NA PLATNOST VYHLÁŠKY 1/2012 A Z NÍ VYPLÝVAJÍCÍ UKONČENÍ VŠECH ATRAKCÍ A HUDEBNÍCH AKCÍ VE 2 HODINY NÁSLEDUJÍCÍHO DNE.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK