Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
Pétanque pro seniory
15
Den otců
Pozvánka na víkendové akce 14. - 16. 6.
16
17
Hana − divadelní předplatné 2023
18 19 20 21 22
Zachau Cup
Posezení u guláše
23
Jánské ohně nad vlekem
Vítání léta v Salze 2024
24
Den hudby na návsi 2024
25 26
Hudební léto Na Fojtství 2024
27 28 29
The Rock Contest vol. 8
Dětské odpoledne a večerní rocková zábava
30
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > AMIKA - podpora ve zvládnutí náročných situací

AMIKA - podpora ve zvládnutí náročných situacíSociální rehabilitace Amika je sociální služba, která již 12 let pomáhá lidem, kteří se v důsledku duševního onemocnění nebo psychických potíží dostali do situace, kterou nedokáží sami zvládnout.

Službu je poskytována bezplatně dětem od 12 let a dospělým z Valašského Meziříčí a okolních obcí.

 

Pandemie, válka na Ukrajině, ekonomická situace ve společnosti. Kombinace všech nepříznivých vlivů vyvolávají stres u dětí i dospělých. V poslední době zaznamenáváme nárůst lidí, kteří potřebují pomoc zvládnout tyto situace.

Máte ve svém okolí někoho, nebo jste vy tím, kdo se nachází v náročném životním období? Cítíte se nevyslyšeni, nepochopeni? Máte komplikované vztahy v rodině? Hledáte někoho, kdo by Vám naslouchal, porozuměl a pomohl? Potřebujete pomoct s praktickými věcmi, jako je nalezení vhodného zaměstnání, bydlení, doprovod na úřad nebo k lékaři?

Pozorujete změny chování u Vašeho dítěte? Zvládá těžce své emoce a nálady? Zjistili jste, že si ubližuje? Ztratilo vaše dítě zájem o školu nebo koníčky? Izoluje se doma, nechce být v kolektivu, je hlavně na telefonu? Má komplikované vztahy s rodinou, kamarády nebo školním kolektivu?

 

Se všemi těmito situacemi Vám pomůže tým zkušených sociálních pracovníků. Budete mít možnost spolupracovat s rodinným terapeutem/psychologem a peer pracovníkem (člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním).

Setkání mohou probíhat u vás doma, v kavárně, na procházce nebo v prostorách naší služby. Můžete se na nás obrátit s jakoukoliv situací, kterou nebudeme zlehčovat. Pracovníci Amiky Vám budou věnovat tolik času, kolik budete potřebovat.

 

Bližší informace o nabízené službě získáte na telefonním čísle 737 420 843, e-mailu: blahoslava.holisova@valmez.charita.cz, na webových stránkách Sociální rehabilitace Amika www.amikavalmez.cz nebo Charity Valašské Meziříčí www.valmez.charita.cz, nebo na FB: amikavalmez.