Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
Přátelský turnaj v Mölkky
Pozvánka na nadcházející akce 20.–22.7.
22
Promítej i ty! - Bílý anděl
23 24 25
Letní dvojkoncert před iCafé - Adam Kubját & Tereza a Karel Jurovi
26 27
Rap workshop s Petrem Šafránkem
Sochařský workshop
28
Letní kino pro celou rodinu - Páni kluci
Sochařský workshop
Sousedské posezení u altánu
29
Promítej i ty! - Farmář a hipster
30 31 1 2
Letní koncert před Icafé - Zašová Acoustic
3 4
Koncert v kostele - Monika Štreitová a Marek Vrábel
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Průzkum zájmu o byty v Zašové

Průzkum zájmu o byty v ZašovéDatum konání:
15.9.2023

Vážení spoluobčané, v posledních letech se snažíme podporovat dostupné bydlení v naší obci. Po výstavbě komunitního domu pro seniory stavíme byty pro naše sociálně slabší občany a startovací byty pro mladé rodiny. Sedm takových bytů v bývalé veselské škole by mělo být dokončeno v tomto měsíci. Už v srpnu jsme začali vybírat ze zájemců uchazeče, kteří splní přísné podmínky poskytovatele dotace, a ihned po kolaudaci by se mohly byty obsadit. Nyní zvažujeme jak přistoupit k výstavbě bytového domu s pracovním názvem „U obrázku“. Nad zdravotním střediskem bychom chtěli vystavět dalších devět, možná až dvanáct bytových jednotek. V podstatě jsou ve hře zatím dvě možnosti.

  1. Vystavět obecní nájemní byty s využitím státních dotací.
  2. Založit bytové družstvo a nabídnout našim občanům možnost vstoupit do družstva a v budoucnu, po splacení úvěru, získat byt do svého vlastnictví.

Vzhledem k nízké alokaci dotační podpory MMR na nájemní bydlení (na celou ČR je vyčleněno pouze 800 mil. Kč), a tudíž malé pravděpodobnosti, že se nám podaří na dotaci dosáhnout, jsme na obecních stránkách a na FB zveřejnili průzkum zájmu o byt v Zašové. Byty jsou o velikosti 1+kk, 2+kk i 3 +kk. Podle velikosti bytu by zájemce o byt musel složit zálohu ve výši od cca 700 tisíc do 1,2 mil. Kč, a pak by v měsíčních splátkách po dobu pravděpodobně 20 až 30 let splácel družstvu úvěr. Po uplynutí této doby by byt přešel do osobního vlastnictví. (Uvedené částky jsou pouze odhadované a délka splácení úvěru se bude odvíjet podle skutečné ceny stavby a podmínek banky.) Dovoluji si tedy požádat Vás, naše občany, kteří by měli zájem o nájemní či družstevní bydlení, aby nejpozději do 15. září vyplnili dotazník zveřejněný na obecních internetových stránkách nebo na facebooku obce. Případně je možné dotazník vyplnit přímo na úřadě.

DOTAZNÍK

Děkujeme Vám za jeho vyplnění.