Kniha Zašová a Veselá v proměnách roku pokřtěna a v prodeji

Knihu je možné zakoupit v zašovských prodejnách COOP a v Relaxačním centru Salza - výdejním místě zásilkovny.  Na Zašovských slavnostech byla pokřtěna a do prodeje uvedena výjimečná publikace zachycující podobu a život současné Zašové a Veselé v průběhu kalendářního roku. Proměny přírody a zašovských scenérií během jednotlivých ročních období i spolkový a společenský život od ledna až do konce roku. Na 256 barevných stranách se prolínají umělecké fotografie Jakuba Sobotky se snímky provázejícími čtenáře pestrým a bohatým děním v obou částech naší obce. Nejen tuto knihu si můžete zakoupit v iCafé či v knihovně ve Veselé. Dále nabízíme možnost zaslání poštou do vzdálenějších míst. Více informací na odkaze níže. 

Na knize pracoval početný kolektiv autorů více než dva roky. Od prvotní myšlenky využít příležitosti výročí obce k vydání série publikací přes zvolení obsahové linky, výběru fotografií a průběžného dokumentování akcí, od komunikace se spolky, kterou začala práce na textových částech knihy, až po závěrečné náročné dolaďování textové části knihy a popisků fotografií. Obrazová dokumentace veškerého dění v obci i okolní přírody vznikala od roku 2018.

Zašová a Veselá v proměnách roku je první z knižní trilogie. Dalšími dvěma díly budou historické publikace. Zašová v proměnách časů vyjde ještě letos koncem roku, a následně, u příležitosti výročí 645 let od první zmínky o Veselé v příštím roce, uvedeme knihu Veselá v proměnách časů. Bližší představení první z historických knih přineseme v dalších novinách. Už teď však můžeme naznačit, že historie Zašové od pravěkého osídlení po nejnovější dějiny bude zpracována kolektivem renomovaných historiků na více než 500 stranách textů a fotografií.

I přesto, že ubíhající dny a roky mění tvář člověka i ráz krajiny, obrazy uchovávají kouzlo přítomného okamžiku, pomohou nám si jej připomenout, i když už bude minulostí. Obrazy a texty této trilogie se tak stávají součástí dobového svědectví a pramenem informací pro naše děti, vnoučata, další generaci.

Pevně věříme, že udělají radost všem, kdo se o Zašovou a život v ní zajímají, kdo jsou hrdi na svůj původ či život v Zašové a chtějí mít ve svých knihovničkách tyto originální knihy. Ke všem třem publikacím a jejich tvorbě jsme přistupovali a přistupujeme s vědomím jejich jedinečnosti a neopakovatelnosti.

Knihu Zašová a Veselá v proměnách času je možné zakoupit na v iCafé či formou objednávky na webových stránkách obce. Cena je 490 Kč a při jejím nákupu dostanete slevový poukaz ve výši 200 Kč, který můžete uplatnit později při nákupu návazné historické knihy.

Pojďte si knihou prolistovat


Kategorie: Kulturní dění
Vytvořeno / Upraveno: 4.12.2020 | Zveřejněno do: 19.12.2020 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK