Promítej i ty! Vylidněno

Letní pondělky patří pravidelně cyklu Promítej i ty v SALZE. Měníme na Přijď i ty a shlédni filmy, jejichž přehled je níže. Začínáme už dnes dokumentem Vylidněno. 

Vylidněno

Vlastníci nemovitostí beze jména. Nemovitosti bez nájemníků. Města bez obyvatel. Proč se atraktivní města stávají jen kulisami, kde už běžní lidé nemohou žít?

Zvláštní zpravodajka OSN pro dostupné bydlení Leilani Farha cestuje po celém světě. Toronto, Barcelona, Londýn, New York – všude se opakuje stejná situace. Raketově rostou ceny nájmů, ale nikoli příjmy. Centra měst se vylidňují, jak lidé ze střední třídy nestačí čelit neblahému vývoji stále se zvyšujících cen. Jenže jejich někdejší byty zejí prázdnotou. Finanční skupiny zjistily, že v nemovitostech lze výhodně ukládat kapitál. A radnice jen obtížně hledají způsob, jak tento celosvětový trend zvrátit. Zasvěcený komentář dodávají světově uznávané osobnosti: socioložka Saskia Sassen, nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz i spisovatel skrývající se před mafií Roberto Saviano.

Film je velmi žádaný všude po světě, i v našem regionu, proto jsme mohli vykoupit od distributora pouze omezená práva a to pro veřejné projekce do 70 lidí.


Kategorie: Kulturní dění
Vytvořeno / Upraveno: 12.07.2021 | Zveřejněno do: 13.07.2021 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK