ZAŠOVSKÉ SLAVNOSTI

již tuto sobotu se konají Zašovské slavnosti a Gastrofestival Love FOOD.  Přinášíme nejčerstvější informace. 

Slavnosti_plakat-A3_web_program_aktualizovany-program.jpg (Soubor: jpg | Velikost: 0.51 MB)
Slavnosti_plakat-A3_tisk-publicita_1.pdf (Soubor: pdf | Velikost: 0.59 MB)

Info o gastro části najdete zde: 
 
Program slavností je níže, ale pokud chcete být informován o podrobnostech, najdete je všechny zde: 
https://www.facebook.com/events/1274818549329050/
 
10.00     Zahájení
10.15     Imperio Gipsy World Music
11.00    Folklorni skupina Nevädza a Zašovjanka
13.30     ZUŠ B-Art
14.30     Šaškárny s.r.o. I. – vystoupení Klaunů z balónkova
15.00     Slavnostní vyhlášení vítězů fotosoutěže a předání Ceny obce
15.30     Brontosauři Revival
16.30     Šaškárny s.r.o. II. – vystoupení Klaunů z balónkova
17.00     Easy Steps
18.00     Bubenické vystoupení I.
18.30     Tanja & Band
19.30     Bubenické vystoupení II.
20.30     MYDY RABYCAD
21.30    Boca Fuego – ohňová show
22.00     Diskotéka 80¨ a 90¨ - Libor Škorňa
 
Doprovodný program:
Výstava Zašová ve fotografii v iCafé
Dílny a stánky  nejen místních řemeslníků
stánky s občerstvením a prodejem lokálních výrobků
9.00-17.00 prohlídky kláštera – začátek každou celou hodinu
8.00- 17.00 Mezinárodní fotbalový turnaj mládeže

 

Článek ze Zašovských novin: 

Jako v předchozích 13 letech, i letos bude první zářiová sobota v Zašové provoněná pochoutkami, prozvučená hudbou a veselím a prosluněná sváteční náladou. Budou se konat již 14. Zašovské slavnosti spojené s gastrofestivalem Love FOOD a řemeslnými trhy.

Přípravy na tuto akci probíhají v podstatě už od loňského podzimu – kdo se neozve hudebníkům brzy, ten nemá, a v tuto dobu vrcholí. Proto vám už můžeme prozradit, na co se letos můžete těšit.

Program jsme se snažili vytvořit pestrý tak, ať si v něm každý najde to své. Taky ať polední a odpolední atmosféra na návsi je pohodová s prostorem si popovídat. Ta večerní bude více energizující a hodně taneční. Odpoledne se mimo jiné můžete těšit na kapelu Brontosauři revival. Přinese nám písničky Honzy Nedvěda, tolik známé třeba od táboráků a různých letních festivalů. Příjemná na poslech bude i další kapela – pop rockoví mladí muži z Ostravy - Easy Steps. Loni u nás hráli na jednom z koncertů na návsi a setkali se s velkým ohlasem nejen mezi mladými, proto jsme je oslovili znovu.

Snad všichni „cátníci“ prožívající období zábav v 80. a 90. letech si pamatují rockovou dračici Tanju a její hit Nad hlavou létá rokenrol. Letos rozjela nové turné, bude například ve Vizovicích na Trnkobraní a  nedávno vydala nové mini album. Přijďte si poslechnout jeden z nejvýraznějších hlasů české rockové scény.

A pozdní večer bude patřit naprosté pecce současné hudební scéně – kapele MYDY RABYCAD. Že jste ten název neslyšeli? Věřím, že pokud se o ně začnete zajímat, zjistíte, že na hudební scéně jsou na svůj věk už hodně známí. Kapela vznikla v roce 2012, vzešla z elektroswingové scény, ale jejich současná tvorba čerpá hlavně ze současné elektronické taneční hudby. Svou poslední desku M.Y.D.Y. točili v prestižních berlínských Red Bull studiích a na koncertech objeli řadu zahraničních renomovaných akcí, nejnověji se vrátili z tour po USA a Kanadě. Jejich zpěvačka Žofie Dařbujánová patří podle magazínu Forbes mezi 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let. Ještě dodám, že v  anketě Žebřík 2018 se Žofie vyhoupla na druhé místo za vítězkou Annou K.. A Mydy Rabycad se radovali z prvenství  v kategoriích Skupina a Album roku. Kapela byla také nominována na Cenu Anděl 2017 ve dvou kategoriích – Skupina roku a Objev roku.

Jejich vystoupení, které bude technicky hodně náročné, slibuje nevšední zvukový i světelný zážitek a pokud si chcete večerní program opravdu užít včetně velké show, rozhodně přijďte a vemte své přátele a známé.  

V odpoledním programu vystoupí i folklorni skupina Nevadza z Korni (SK) a naše Zašovjanka, jsme rádi že tradicí se stalo už vystoupení děti z B-Artu. Kubuku – bubenická show a Klauni z balonkova a večerní ohňová show Boca Fuego jsou dalšími bonbonky, které ozvláštní program první zářiové soboty.

Větší prostor chceme letos dát i řemeslům ze Zašové a Veselé, jejichž nositelé představí svůj um a přispějí tak k širšímu povědomí o tom co u nás za krásy vzniká.

Zašovské slavnosti jsou vždy spojeny se  spoustu dobrůtek od výtečných kuchařů renomovaných restaurací – tuto část pro vás i letos připravují kolegové z MAS Rožnovsko a určitě se máte na co těšit.

Pestrý program se letos může uskutečnit i díky podpoře podnikatelů a firem ze Zašové, Veselé a okolí, jimž už dopředně touto cestou moc děkujeme.

Přejeme krásné léto plné odpočinku a 1. září, než děti zasednou opět do lavic se těšíme na setkání s vámi všemi na naší návsi.
 

Kategorie: Kulturní dění
Vytvořeno / Upraveno: 30.08.2018 | Zveřejněno do: 2.09.2018 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK