Diskusní fórum

Žádost o vyjádření vedení obce k aktuální situaci kolem aleje Na Pohoři
Zpět na přehled témat


Autor Příspěvek

Jan Bolek
6.11.2020

Dobrý den,

chtěl bych tímto požádat, aby se vedení obce vyjádřilo k aktuální situaci kolem aleje Na Pohoři. 

Například jaké stanovisko obec zaujala po úterní návštěvě vedoucího ochránců přírody z Valašského Meziříčí pana Miroslava Dvorského a dalšího přírodovědce, kteří doporučili alej nekácet, ale naopak zachovat jako významný krajinný prvek.

Ve stejný den také navštívila místo Česká inspekce životního prostředí pobočky Brno, na místě zjistila nedostatky a kácení bylo okamžitě pozastaveno. Druhý den nato, ve středu se konal kontrolní den této stavby, kde byly nepochybně účastni zástupci státního pozemkového úřadu  -pobočka Vsetín coby investora a také zhotovitelské firmy. Na úterní schůzce s přírodovědci byl pan starosta s místostarostou požádán, aby se opět dotazovali na možnost pozastavení prací v lokalitě aleje a za účelem její záchrany bylo přistoupeno ke změně projektu. Zkrátka na možnost rozfázování projektu, která byla jak ze strany státního pozemkového úřadu tak ze strany vedení obce Zašová trvale odmítána že to není možné že buď buď se stavba dokončí jako celek a nebo se to celé zastaví a bude penále. Ovšem toto sdělení vlastně nikdy nebylo k dispozici v písemné podobě. Z toho důvodu není zcela důvěryhodné. Proto bylo vedení obce na schůzce V Aleji požádáno aby si vyžádaly od pozemkového úřadu toto tvrzení písemně, a mohli se od toho takzvaně odrazit k dalším jednáním a následujícím vývoji této stavby.

Zkrátka stručně prosím o aktuální sdělení zda vedení má zájem alej zachránit nebo bude postupovat podle původního projektu který počítá s vykácením aleje?

 

Děkuji za odpověď,

hezký víkend

S pozdravem Jan Bolek,  Zašová


Nový příspěvekTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK