Diskusní fórum

Nezveřejněné příspěvky pana Jana Bolka v Zašovských novinách 9/2021
Zpět na přehled témat


Autor Příspěvek

Marcela Janišová
4.11.2021

Aktuality kolem aleje na Pohoři

            V závěru července bylo zahájeno řízení o posouzení vlivu na krajinný rázu v souvislosti se zamýšlenou výstavbou protipovodňových opatření v aleji na Pohoři. Řízení se účastní několik spolků. Řízení tedy bylo vyhlášeno i přesto, že mnoho stromů muselo být již na jaře pokáceno, protože je nařezal/poškodil neznámý pachatel/é. Tato skutečnost dokládá, že snaha a ochota všech vás všech nelhostejných lidí, kdo jste se nebáli podpořit záchranu stromů a nesli tak svou kůži na trh v nelehké době, kdy představitelé obce ve svých článcích a vyjádřeních tyto snahy odsuzovali, byla zcela oprávněná.

 

Jan Bolek

Petice ohledně Pohoře je překvapivě pořád ještě aktuální

 

Přestože mnoho stromů v aleji na Pohoři, o jejichž záchranu petice usilovala, někdo v březnu zákeřně a likvidačně poškodil, jeden z dalších smyslů a účelů petice je stále aktuální. Je jím uspořádání informačního kulatého stolu pro občany za účasti investora (Státní Pozemkový úřad), projekční kanceláře a vedení obce. Petici k dnešnímu dni podpořilo celkově přibližně 9200 lidí. Věřme že zúčastněné instituce projeví ochotu se s občany bavit, projekt lépe představit a zodpovědět případné otázky občanů.

 

Jan Bolek

  

Další zašovská alej opět v ohrožení, jedna z nadějí může být soutěž Alej roku

 

Na poslední schůzi zastupitelstva obce dne 14.9. po čase opět zazněly úvahy o rozšíření cesty, budování chodníku či kolize s trasou plynovodu za ústavem/kášterem a tedy nutností pokácení březové aleje nebo její části. Jednou z nadějí, která by mohla pomoci zachování aleje, je soutěž společnosti Arnika s názvem Alej roku, jejiž uzávěrka je 26. října. Motto soutěže je Krajina bez alejí je jako obraz rámu.

 

 

 


Nový příspěvekTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK