Diskusní fórum

Nezveřejněný příspěvek Zdenky Matějkové v ZN 9/2021 – Lhát se nemá – odpověď panu Krůpovi
Zpět na přehled témat


Autor Příspěvek

Marcela Janišová
15.11.2021

Článek pana Krůpy „Lhát se nemá“ byl odpovědí na článek „Demokracie a příroda v naší obci“. Důvodů k oprávněnosti výzvy zastupitelům uvedené v tomto článku stále přibývá. Zastupitel Josef Krůpa zveřejňuje v diskusích další články (viz fórum obce a FB), ve kterých se snaží „zastánce nesprávného názoru“ bez ohledu na skutečnou hodnotu předložených argumentů dehonestovat vyjádřeními ve smyslu „laičtí odpůrci realizace protipovodňových opatření se uchylují ke zjevné demagogii, manipulaci a nepravdám“, „reportéři mají na problematické výroky ochotné laické spolupracovníky (kteří pro svých pět minut slávy na sebe rádi vezmou roli užitečných inteligentů)“, „petice je ve své formulaci plná zavádějících a lživých informací“, „záměrně se lže o aleji stoletých stromů“, „jsou to zruční manipulátoři“, „názory onoho teoretika z ČVUT“ a další. Jedná se o pomlouvačná a urážlivá tvrzení.

Považuji za alarmující, že vedení obce dává takovým vyjádřením prostor a vytváří atmosféru obav či strachu, že pokud občan veřejně vyjádří jiný názor, než je vedení obce ochotno akceptovat, nebo se k takovému názoru připojí, bude dehonestován, případně že mu hrozí, že bude označen minimálně za občana, který „nemá obecní úřad rád“, a v případě, že bude po obecním úřadu něco potřebovat, nebude jeho žádost posuzována stejně, jako kteréhokoliv jiného občana. Případně, že přijde o benefity, které nyní užívá.

 Z. Matějková


Nový příspěvekTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK