Diskusní fórum

Nezveřejněný příspěvek p. Jana Bolka v ZN 1/2022 - Ohroženou alej na Pohoři přijela v březnu natočit Česká televize
Zpět na přehled témat


Autor Příspěvek

Janisova Marcela
30.12.2021

Ohroženou alej na Pohoři přijela v březnu natočit Česká televize 


Vážení spoluobčané, jak někteří možná víte, případ naší ohrožené přírodní aleje vzbudil v předjaří zájem také u České televize, která zde přijela 18.března 2021 natáčet reportáž pro pořad Černé ovce a tak dovolte, abychom Vás o tom zpětně informovali. 

 

Pořad byl vysílán na programu ČT1 3.května. Doufali jsme, že by to mohl být impuls vedoucí k záchraně stromů, 

když předchozí přímluvy u SPÚ a vedení obce k ničemu nevedly.

V pořadu se k věci vyjádřil například odborník z dané oblasti pan Doc.Dr.Ing. Tomáš Dostál -vedoucí katedry hydromeliorací a krajinného fakulty stavební ČVUT Praha) který vyjádřil přesvědčení, že kvůli provedení protipovodňových opatření není nezbytně nutné dotčené stromy pokácet nebo ředitel ČIŽP Brno pan Ing. Tomáš Augustin,

který sdělil, že kácení bylo v březnu zastaveno z důvodu chybějícího posudku na krajinný ráz. 

Bohužel, jak se ráno v den natáčení ukázalo, většinu označených vzrostlých stromů poškodil neznámý pachatel hlubokým nařezáním.

Navzdory tomuto zákeřnému činu, budiž nám i tento pořad dokladem, že snaha řady z vás se ukázala jako zcela oprávněná a naopak Státní pozemkový úřad s vedením obce, kteří neměli potřebná povolení, by měli zvážit omluvu. Všichni můžeme mít čisté svědomí, že jsme pro záchranu stromů původně odsouzených k jisté zkáze díky společné snaze udělali maximum.

Pokud jste pořad neviděli, máte možnost si jej pustit na stránkách České televize v archivu pořadu Černé ovce pod názvem Alej s datem 3.5. 

J. Bolek


Nový příspěvekTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK