Jarní hra pro děti

Už v neděli startuje Tajemná šifra s myškou Zaškou a na tomto místě najdete vše, co potřebujete. Vzhledem k tomu, že se jedná o vůbec první akci tohoto druhu na katastru Zašové, budeme rádi za jakoukouliv zpětnou vazbu, která nás posune dále při přípravě dalších akcí tohoto druhu. Užijte si ji. Některé úkoly jsou jednoduché, některé jsou složitější a budete nad nimi muset chvíli přemýšlet. Hra je určena pro školní děti, předpokládáme, že minimálně ty menší doprovodí rodiče. 

Interaktivní mapa hry

Pro přesnější lokaci bodů (Interaktivní mapa nejde dostatečně zvětšit) můžete použít Mapy.cz. Ale není to úplně přesné, hra je hra:-)

pravidla-hry - obzvláště prosíme, abyste nerušili zvířata v lese - pěkný článek je zde.

Hraci_Karta_Tajemna_Sifra-1

 

---------------------------------------------

článek ze Zašovských novin - 1. 3. 2021: 

Jarní hra pro děti a celé rodiny
Protože nesnášíme nudu, připravili jsme na jaro vzpruhu... Pro kluky a holky, kteří nechtějí jen koukat na telku, ale i pro celou rodinku, která si udělá společnou hodinku...

Tímto textem převzatým ze stránek SVČ Opava jsme se inspirovali i my, a připravujeme na březen hru pro školou povinné děti. Zabavit se při ní mohou však i celé rodiny. Hra v těchto dnech vzniká, veškeré informace získáte na stránkách a facebooku obce v pravý čas, ale už nyní vám můžeme prozradit toto: Hra nebude jen na hodinku, ale na pár hodinek. Maskotem hry a vaší průvodkyní bude myška Zaška (jak jinak v Zašové). Zaška vás pomocí interaktivní mapy provede po několika místech v Zašové a Veselé, na kterých budou ukryty úkoly a šifry. Jejich rozklíčováním získáte indicie k odemčení zámků na vaší cestě k pomyslnému pokladu, cíli hry. A co vás čeká v cíli? Kromě pocitu, že jste strávili čas v přírodě a ještě k tomu zábavně, tak všechny děti, které hru dohrají, tj. odkryjí závěrečnou šifru, dorazí do virtuálního cíle a pošlou své selfi e ze všech míst, získají sladkou odměnu a deset vylosovaných i upomínkový předmět. 

A co budou děti potřebovat? Tužku, chytrý telefon s čtečkou QR kodů (datové připojení není nutné), hrací kartu a mapu (mapu získáte pomocí QR kódu, kartu najdete u úkolu č. 1 či 5 nebo na www.zasova.cz). Mobilní data mají tu výhodu, že můžete zámky odemykat na místě a hned víte, jestli jste úkol vyřešili správně. 

A to nejdůležitější na konec: Hra bude přístupná a všechny informace k ní zveřejněny na stránkách (viz QR kód).

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK