Matice zašovská

Spolky se starobylým názvem „Matice“ vznikaly v minulosti při známých moravských poutních místech, ke kterým se řadilo i poutní místo Valašska - Zašová. Mezi hlavní poslání těchto spolků patřilo zajištění ubytovacích a stravovacích služeb pro poutníky a propagace daného poutního místa.

Původní Matice zašovská byla založena již v roce 1946, ale záhy zanikla pro nepřízeň doby. Současná nově založená Matice zašovská je občanský spolek, který vznikl mj. na podporu myšlenky vhodného, citlivého a smysluplného využití místní kulturní památky – areálu bývalého trinitářského kláštera, a to s respektem k jeho historii, původnímu poslání a poloze v bezprostřední blízkosti poutního chrámu.

Matice zašovská nabízí svým příznivcům a podporovatelům přidružené členství. Přihlášku zájemci obdrží v Relaxačním centru Salza nebo v infocentru iCafé při Kulturním domě Zašová.

Spolek Matice má zřízen transparentní účet u Fio banky – č. 2901231219/2010. Děkujeme vám za každou podporu. Všechny získané finanční prostředky jsou využívány výhradně k naplnění cílů spolku a v souladu s jeho stanovami. Další informace naleznete na webu: www.matice-zasovska.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK