Hlavní nabídka


Člověk v tísni - dluhové poradenství nově i v Zašové

Dluhové poradenství je nabízeno diskrétně a bezplatně v  Zasedací místnosti OÚ Zašová (přízemí) - každý čvrtek od 13 do 16 hodin.  

Problematika dluhů a exekucí je v České společnosti stále velkým tématem a nejinak je tomu v rámci okresu Vsetín. Obec Zašová se dohodla na spolupráci se společností Člověk v tísni, o.p.s., která se dluhovému poradenství věnuje již více než 11 let.

 V rámci dluhového poradenství poskytuje Člověk v tísni všem lidem bez rozdílu komplexní péči. Se zájemci o dluhové poradenství jsou řešeny příčiny vzniku předlužení, orientace a zmapování celé situace, podpora v komunikaci s věřiteli a exekutory, podávání návrhů na zastavení neplatných exekucí. Člověk v tísni má rovněž od Ministerstva spravedlnosti ČR potřebnou akreditaci ke zpracování a podávání insolvenčních návrhů – pomoc je poskytována nejen v rámci přípravy a podání návrhu na oddlužení (lidově osobní bankrot), ale také v průběhu oddlužení.

„Začátkem června 2019 vstoupila v platnost novela insolvenčního zákona. Věříme, že nové podmínky pro vstup do oddlužení otevírají dveře většímu počtu předlužených lidí. Naše vize je se co nejvíce přiblížit předluženým lidem a nabídnout jim pomocnou ruku v řešení jejich nelehké životní situace. Nabízíme proto možnost konzultací přímo v místě bydliště, kdy docházíme za konkrétními lidmi,“ uvádí Jiří Janko, který má dluhové poradenství na Valašsku za organizaci Člověk v tísni na starosti.

Dluhové poradenství je nabízeno DISKRÉTNĚ (popřípadě anonymně) a BEZPLATNĚ (což zahrnuje také návrhy na Oddlužení) a to nejen v místě bydliště. Lidé mohou využít dluhové poradenství také v prostorách zasedací místnosti v přízemí Obecního úřadu Zašová (Zašová 36), kde bude dluhový poradce přítomen každý týden od 13 do 16 hodin.

Před návštěvou poradny doporučujeme předchozí telefonické objednání. V Zašové a okolí působí Mgr. Jiří Janko (email: jiri.janko@clovekvtisni.cz, telefon: 777 499 477), který se této problematice věnuje již řadu let. Neváhejte se obrátit o radu či pomoc. Nikdy není pozdě a můžeme Vám pomoci najít řešení.


Kategorie: Informace
Vytvořeno / Upraveno: 21.05.2020 | Zveřejněno do: 30.04.2020 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK