Hlavní nabídka


Stav pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v Zašové

Rádi bychom Vás seznámili se současným stavem pomoci pro ukrajinské rodiny v Zašové, co se týče materiální pomoci a možností ubytování. 

V prvé řadě děkujeme všem, kteří jste ať už přispěli do potravinové sbírky a sbírky ložního prádla, která je v klášteře a v Penzionu Na Fojtství, či jste nabídli ubytování nebo vybavení pro ubytování nebo nabízíte jinou pomoc. 

Ubytování v klášteře:

Během uplynulých dní se pracovnicím a pracovníkům obce podařilo připravit několik pokojů a za pomoci místních firem se dodělává sociální zařízení a kuchyňka. Klášter je již v takovém stavu, že v něm našlo od včerejška ubytování prvních šest lidí a další jsou na cestě. Chceme, aby sloužil jako přechodné ubytování pro max. 40 lidí. Vybavení se poskládalo většinou z nabídek od našich spoluobčanů. 

Ubytování v rodinách:

Kromě toho evidujeme v posledních dnech zvýšený zájem o ubytování v rodinách. Nabídky od občanů, které jsme již před časem dostali, se pravděpodobně začnou v nejbližších dnech spojovat s poptávkou. Momentálně víme o 4 rodinách, kteří našli azyl u zašovských a veselských občanů, a v této chvíli jsou další dvě na cestě. 

Materiální pomoc:

Sbírka potravin a drogistického zboží je stále otevřena, ale není v tomto okamžiku akutní. Část věcí zůstává v Zašové pro uprchlíky v nouzi, část si odveze v nejbližších dnech Potravinová banka pro využití v jiných oblastech.

Nadále budeme rádi nabídnete-li postele, matrace a ložní prádlo - jak pro rodiny v obecních prostorech tak jako výpomoc pro rodiny, které nabídly prostor ve svých domech. Určitě uplatnění najdou i skříně. V tomto případě prosím kontaktujte p. Janu Čaňovou, tel. 737 968 149. Velká zásilka ložního prádla a dek odjela minulý víkend ze Zašové přímo na pomoci na hranice s Ukrajinou Červenému kříži, hodně toho využijeme v klášteře.

Spolupráce s okolními institucemi:

Existuje i spojení a vzájemná výpomoc mezi námi a státními či dobrovolnými institucemi v okolních městech. Jsme v kontaktu i s Městským úřadem, základní školou a za pochodu se řeší otázky, které tato těžká doba pro tyto lidi přináší. Často se na nás obrací s dotazy, a proto si vedeme i pracovní evidenci ubytovaných občanů na katastru naší obce. Pokud už u Vás někdo bydlí, nebo přijede, prosím nahlaste p. Janišové, tel. 602 737 956, která je kontaktní osobou pro ubytovávání a má přehled jak o nabídkách ubytování, tak by měla mít i přehled o ubytovaných. 

Děkujeme že pomáháte a sledujete naše stránky, kde přinášíme aktuální informace: https://www.zasova.cz/obec-zasova/3303-obec-zasova-a-pomoc-pro-ukrajinu

 

 


Kategorie: Informace
Vytvořeno / Upraveno: 23.05.2022 | Zveřejněno do: 30.04.2022 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK