Hlavní nabídka


Oznámení o zahájení veřejené sbírky "Obec Zašová – pomoc ukrajinským uprchlíkům v Zašové"

Děkujeme všem spoluobčanům i firmám za dosavadní materiální pomoc, kterou našim prostřednictvím poskytli ukrajinským uprchlíkům ubytovaným v Zašové. Pro možnost pomoci i finančně a usnadnit tak nákup konkrétních potřeb vyhlašuje Obec Zašová veřejnou finanční sbírku. 

Účelem veřejné sbírky je zajištění základních životních potřeb ukrajinským uprchlíkům v Zašové. První věcí, která bude z prostředků hrazená, jsou obědy a pomůcky pro děti navštěvující školu. 

Sbírka se bude konat formou:

  1. pokladničkami umístěnými v iCafé, na obecním úřadě a v prodejně Hruška ve Veselé,
  2. shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet č. 123-5460390217/0100 - možno využít i QR platbu pomocí kódu níže. Informace o transparentním účtu najdete pod odkazem  https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-5460390217.

    Zároveň oznamujeme, že rušíme příjem potravin a drogistického zboží v klášteře. Vámi darované věci budou postupně sloužit pro ukrajinské spoluobčany. Pokud budeme v budoucnosti potřebovat konkrétní věci, které je zbytečné kupovat nové, obrátíme se na Vás formou informace na facebooku a webových stránkách obce. 

V těchto dnech našlo ubytování v Zašové a Veselé cca 50 ukrajinských lidí, na 20 dětí navštěvuje školu, kde ještě příští týden poběží adaptační skupina pro všechny. Od příštího týdne začíná i výuka českého jazyka pro dospělé. 

 

 


Kategorie: Informace
Vytvořeno / Upraveno: 14.04.2022 | Obec Zašová

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK