Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
Svatodušní škračenice
20
Závěrečné vystoupení žáků hudebního oboru B-Art
21 22 23
Závěrečné vystoupení žáků tanečního oboru ZUŠ B-Art
24
Závěrečný a absolventský koncert ZUŠ B-Art
25
Kácení máje s večerní diskotékou
26
27 28 29 30
Muzikály Naruby
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Organizace

Organizace

Hasiči

Sbory dobrovolných hasičů

Oficiální stránky SDH Veselá: www.hasici.spolkyvesela.cz/

SDH Zašová

Sportovní spolky

TJ Zašová - fotbal

Web muži: www.skzasova1926.cz

Web mládež: www.vfa2017.cz/

TK Zašová - tenis

Oficiální stránky: www.teniszasova.cz

TJ Veselá - Lyžařský oddíl 

Oficiální stránky: www.skiarealvesela.cz

Římskokatolická farnost Zašová

Odkaz na vlastní stránky

Matice zašovská

Oficiální stránky: www.matice-zasovska.cz

Soláň - cimbálová muzika a tanečníci

V zrcadlovém sále Kulturního domu Zašová se pravidelně ve čtvrtky schází a nacvičuje taneční složka folklórní skupiny Soláň. 

Oficiální stránky: solan.cz/

FB Soláň

Orel Zašová

Orel - Jednota Zašová provozuje bowling, mateřské centrum a organizuje sportovní a společenské akce. 

Oficiální stránky: www.orelzasova.cz

Klub důchodců

Stručný popis vzniku Klubu důchodců v Zašové:

V obci Zašová v r. 1996 pracuje celá řada společenských a zájmových organizací, ale prostor se ponechává mladým, aby jejích činnost nezanikla. Dříve narození občane netouží po práci, ale spíše po přátelských a mezilidských vztazích. Mají právo se pobavit úměrně svému věku. Proto byla podaná obecnímu zastupitelstvu žádost dne 17. 6. 1996 o finanční zajištění základního provozu Klubu důchodců v Zašové. Obecní zastupitelstvo tuto žádost projednalo, nenašly se ale vhodné prostory pro tyto aktivity. Za rok se komise výstavby k dané problematice opět vrátila. Obec přehodnotila efektivní využití budovy obecního úřadu. Svitla naděje, získat prostory a uskutečnit aktivní život výše jmenovaného zařízení. V dubnu 1997 byla vyčleněná místnost na Obecním úřadě  – dosud užívanou Českou policií. Trvalo však nějakou chvíli, než Klub důchodců zahájí svou činnost. V září 1997 byly vyčleněny z obecního rozpočtu finanční prostředky ve výši 50 tisíc korun na úpravu Klubu. Ty byly hned poté vyčerpány. Prováděly se nezbytné práce, jako vystěhování nezbytného haraburdí, položení podlahy, vymalování místnosti, výměna umyvadel, instalace kuchyňského koutu a ostatní. A nakonec i úklid po řemeslnicích.

K podzimu nastala druhá etapa vlastní činnost Klubu důchodců. Ta začala 24. září 1997, kdy si mohli důchodci prohlédnout nové prostory Klubu důchodců a vyzvednout si poprvé přihlášku do Klubu a přispět svými názory a nápady na činnost Klubu důchodců. Na období do konce roku 1997 se vybíral členský příspěvek 5,- Kč za měsíc. V měsíci říjnu už byl Klub otevřen každé úterý, středu a čtvrtek od 14 – 17 hod – podávala se káva, čaj za režijní ceny.

Od února 1998 Klub důchodců pracoval už v dnešní podobě a byl už program na celý měsíc zveřejňován v Zašovských novinách. Klub důchodců dodnes funguje bude to jíž čtrnáct let v září se změnami a úpravami k lepšímu.

Dnes se v Klubu scházíme jednou týdně a to ve středu od 14 -17 hodin, máme spoustu aktivit, každou středu program a setkáváme se i mimo Klub důchodců. V Klubu se máme dobře, jsme tady spokojení – atmosféra je příjemná.

Od ledna 2015 se prostory pro setkávání změnily a Klub důchodců se přestěhoval do nového Kulturního domu Zašová. Přesněji do 2. patra této budovy.

Členové Klubu důchodců si Vás ostatní důchodce ze Zašové a Veselé dovolují pozvat do těchto krásných, nových prostor, abyste rozšířili jejich řady, a trávili s nimi středeční odpoledne.