Předplatné 2017

24.3. 2017 Malované na skle – Bernacké ochotnické divadlo Bodlák

Malované na skle přebásnil podle původní literární předlohy pro Divadlo Na Fidlovačce Jaromír Nohavica, který s neobyčejným citem a důvtipem změnil legendárního Juraje Jánošíka (původem z Terchové) ve fiktivního valašského zbojníka Janíka (kdesi od Těšína). Vzniklo tak svébytné básnické dílo, připomínající lidovou poezii, které má vlastní styl a originální výpovědní hodnotu. Je to příběh o zbojníkovi, ale také o lásce a svobodě, který formou sporu o jeho osud a o jeho duši nabízí divákovi možnost, vytvořit si svou vlastní interpretaci, jak to nakonec u legendy bývá.

21.4. 2017 Commedia finita – Divadelní společnost Karla Soukupa Praha

Tak trochu nastavené zrcadlo české povahy, jejíž nelichotivou tvář poznala i Ema Destinová – operní diva světového formátu, která v Čechách neobstála. Autorka Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen, učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých pražských hereček (Valerie Zawadská, Kateřina Macháčková, Anna Kulovaná a Lucie Kožinová) a jednoho herce (Karel Soukup), nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty. Režisérem představení je René Přibyl

19.5. 2017 Rošáda –  Divadelní spolek Frída – Brno  (Martin Trnavský, Bára Munzarová, Radim Novák, Marika Procházková)

Laura žije se svým manželem Viktorem, ve šťastném vztahu. Viktor má dobrou práci, vždy se o všechno postará…, ale poslední dny se začíná chovat divně. V noci chodí po bytě. Čím dál víc mluví sám se sebou. Laura tuší, že se něco děje, ale nedokáže tomu přijít na kloub hned. Viktorovo podivné chování se začne stupňovat. Na několik dní se ztratí, nikdo neví kam. Navíc manželům někdo v bance zruší jejich účet a za podivných okolností vykrade byt. Vyvrcholením podivných událostí je den, kdy na jejich adresu doručí exotické zvíře, které Viktor koupil v městské ZOO. Laura pochopí, že její muž prochází nejen těžkou krizí, ale dokonce přišel i o svoji práci. Jejich společný život potřebuje změnu. Laura vymyslí na první pohled šílený záchranný plán. To už se jim, ale do života začne vměšovat Viktorův puntičkářský starší bratr Artur a jeho tři sestry, ve snaze pomoct. Laura si však není přesně jistá, komu. Musí vzít situaci pevně do svých rukou, aby všechno bylo tak, jako dřív.

22.9. 2017 Slovácké divadlo Uherské Hradiště – Rychlé šípy 

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i se svými věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale i mimo ni. Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům.

20.10. 2017 Divadelní společnost Háta Praha – DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ!

Bláznivá komedie známých anglických dramatiků o tom, že i prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná…

Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová/Kamila Špráchalová, Pavel Nečas/Martin Zounar, Monika Absolonová/Adéla Gondíková/Kateřina Lojdová, Jana Birgusová/Sandra Černodrinská, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček/Martin Sobotka, Ivana Andrlová/Olga Želenská, Jana Zenáhlíková/Vlasta Žehrová

24.11. 2017  Burki &Com  taneční skupina  z Prahy - O medvědovi, který plul na kře (změna programu)

Na poslední představení letošního předplatného k nám přijedou tanečníci z Prahy. Po jejich loňském úspěšném představení Divočina přijedou s úplnou novinkou. Omlouvám se všem, kteří jste čekali na mylně avizované představení Mauglí, ale zároveň věřím, že vy, kdo máte rádi současný scénický tanec, nebudete zklamáni.

Další ...

A na co se tedy můžete těšit? Čtyři tanečníci, jedna tanečnice, 70 minut. Scénická dešifrace skutečné události v choreografii Jany Burkiewiczové: 5. června 2008 zanesla kra odtržená z arktického ledu Grónska k břehům Islandu tříletého samce ledního medvěda. Místní policie se souhlasem ministryně životního prostředí Thórunn Sveinbjarnardóttirové medvěda krátce po jeho přistání zastřelila. 

BURKI&COM  je seskupení založené v roce 2015 choreografkou Janou Burkiewiczovou. Ve svých autorských hrách zkoumá soubor aktuální společenská témata pomocí specifického humoru a různorodých prostředků současného divadla, tance a výtvarné performance. V programu divadla La Fabrika můžete zhlédnout i jejich inscenaci Divočina, marnivost ptačích per a dětské představení Najděte ostatní!, které Jana Burkiewiczová nastudovala pro přední český taneční soubor DOT504. www.burkicom.com.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK