Tipy na výlety v okolí

Cyklostezka Bečva

Přes obec Zašovou vede CYKLOSTEZKA BEČVA - stezka pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře. Ať už si k návštěvě cyklostezky Bečva vyberete kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek.

Velký Javorník

Velký Javorník (918 m n. m.) – nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Na vrcholu (13 m pod vrcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Od léta 2013 je na vrcholu také nová rozhledna.

Jurkovičova rozhledna

Na Karlově kopci (480 m) nad městem Rožnov pod Radhoštěm vyrostla nová rozhledna nazvaná Jurkovičova. Jurkovičova rozhledna je skutečně originální a byla postavena podle návrhu Dušana Jurkoviče, autora Libušína a Maměnky na Pustevnách a řady dalších staveb na Moravě a na Slovensku.

Radhošť

Horské sedlo Pustevny je jedno z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech. Oblíbenou trasou, která není nikterak náročná, je procházka z Pusteven na Radhošť.

Cyrilometodějská stezka

Obcí Zašová vede Cyrilometodějská stezka, což je turistická trasa vedoucí od Pusteven, která spojuje dvě mystické hory ležící na území Východní Moravy - Svatý Hostýn a Radhošť.

 

 Plánuj výlety

 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK