Zašovská pouť

4. 7. – 5. 7. 2020

VZHLEDEM K SITUACI, KTERÁ JE TEĎ MOMENTÁLNĚ NA CELÉM ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY, NEZASÍLÁME PODKLADY K PLATBĚ. MÍSTA SI MŮŽETE POUZE REZERVOVAT. ZÁROVEŇ SI DOVOLUJEME UPOZORNIT TY, KTEŘÍ MAJÍ JIŽ SVÉ MÍSTA ZAPLACENY, ŽE POTVRZENÍ O PLATBĚ, ZATÍM TAKÉ NEODESÍLÁME. JESTLI VAŠE PLATBA DOŠLA V POŘÁDKU, SI MŮŽETE ZKONTROLOVAT V PŘÍSLUŠNÉ MAPCE, KDE ZAPLACENÉ MÍSTA JSOU OZNAČENY ČERVENĚ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

V PŘÍPADĚ, ŽE BY SITUACE PŘETRVÁVALA DELŠÍ DOBU A POUŤ BYLA OHROŽENA, PLATBU ZA ZAPLACENÉ MÍSTA BYCHOM VÁM ZASLALI ZPĚT, POPŘÍPADĚ BYSTE SI MOHLI MÍSTA NECHAT PŘEDPLACENÉ NA DALŠÍ ROK.

 

Zašovská pouť patří k nejznámějším slavnostem v obci. Koná se každoročně po svátku Navštívení Panny Marie, tj. první neděli po 2. červenci. Je to slavnost nejen náboženská, ale i rodinná. Kromě poutníků ze širokého okolí přicházejí navštívit své příbuzné rodinní příslušníci zblízka i zdaleka. V době pouti probíhají oslavy a bohoslužby nejen v kostele, ale i v prostoru poutního místa ve Stračce. Kdy začala chodit procesí k Panně Marii Zašovské, nelze přesně doložit, ale uvádí se, že roku 1672 se již poutě konaly. Pouť trvá od pátku do neděle. V pátek a v sobotu přijíždí do obce množství mladých lidí, aby navštívili vyhlášené pouťové zábavy. V neděli se kromě bohoslužeb odehrává i zajímavý kulturní program spojený s divadly, kulturními vystoupeními i tradičními řemesly.

zasova-pout-07072013-3 zasova-pout-07072013-7 zasovska-pout-03072011-2 zasovska-pout-03072011-3

Dochází k úpravě pravidel pro přidělování míst pro stánkový prodej, prosíme, věnujte pozornost připojenému dokumentu:

Pokyny obce Zašová

Upozorňujeme, že velikost stánku se mění z 2 x 2 metry na 2,5 x 2 metry kvůli průchodu mezi stánky. Prostor průchodu musí být zachován.

A žádáme vás, abyste dbali pokunů, které jsou v naší obci zavedeny. Čísla 38 - 70 a 110 - 129 náleží do sekce RUKODĚLKY, prosíme ostatní, aby si vybrali jiné místa.

Rezervaci míst můžete provést buď online v odkazech, které najdete v tabulce nebo vyplněním žádosti a zasláním na radilkova@zasova.cz nebo na adresu: Obec Zašová, Zašová 36, 756 51 Zašová.

Prosím ty, kteří svou rezervaci provedou online, aby poslali e-mail (radilkova@zasova.cz), kde jasně napíší, co za sortiment budou na daných místech prodávat.  

Růžově označené místa - sekce Rukodělky 

Zeleně označená místa - volná místa (ostatní sortiment)

Modře označená místa - rezervována

Žádost o prodejní místo

 

SOBOTA NEDĚLE
Mapa č. 1 - rukodělky a ostatní sortiment od obchodu Delikates po most k fotbalce Mapa č. 1 - rukodělky a ostatní sortiment od obchodu Delikates po most k fotbalce
Mapa č. 2 - od OÚ po Delikates Mapa č. 2 - od OÚ po Delikates
Mapa č. 3 - od odbočky k Salze a pivovaru po OÚ Mapa č. 3 - od odbočky k Salze a pivovaru po OÚ
Mapa č. 4 - od č. p. 277 a odbočky k bývalé Astře až po Salzu Mapa č. 4 - od č. p. 277 a odbočky k bývalé Astře až po Salzu
Mapa č. 5 a 6 - od Zdravotního střediska až po odbočku k bývalé Astře Mapa č. 5 a 6 - od Zdravotního střediska až po odbočku k bývalé Astře

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK