Zašovská pouť

5. 7. 2020

 

Vzhledem k stále nejasné situaci okolo koronavirové krizi, rozhodlo vedení obce na začátku června o omezení letošní poutě. Toto rozhodnutí stále trvá. 

Rezervace míst již nepřijímáme. Prodejní místa jsou zcela obsazena. Děkujeme za pochopení.

Uzavírka cesty probíhá pouze v neděli v úseku od obecního úřadu po obchod "Delikates".

 

 

 TISKOVÁ ZPRÁVA:


Zašovská pouť se letos uskuteční v neděli 5. července ve zcela jiné podobě, než jsme zvyklí.
Její pořadatelé vsadili na scénář pohodové neděle strávené v kruhu rodin a přátel v klidné atmosféře středu obce.
„Při zvažování všech možností jsme se rozhodli tentokrát ze zřejmých důvodů upustit od všeho, co dělá naši pouť rušnou a v dnešních podmínkách náročnou na řízení počtu osob a jejich rozestupy“, uvedl starosta, Jiljí Kubrický. „Nastalou situaci bereme jako příležitost vrátit se letos k poutní tradici samotné“.
Vedle duchovní stránky, jíž je poutní místo Zašová historicky proslulé, však nebudou chybět ani řemeslné trhy, různé zábavné prvky pro mladší děti, posezení a občerstvení v areálu u hasičů či před iCafé. V sobotu se uskuteční pouze večerní program ve Stračce. V neděli pak bude od ranních hodin připraven prostor pro stavění stánků, letos však pouze rukodělných a řemeslných. Návštěvníkům se otevře klášterní zahrada a výstava sklářských děl pro připravovanou křížovou cestu.
Areál výletiště a okolí dává nádherný prostor dílničkám pro děti, pohádce a dalším aktivitám.
„Všechny přihlášené stánkaře s jiným, než řemeslným sortimentem postupně kontaktujeme a vracíme jim poplatky. Budeme však rádi, obnovíme-li dlouholetou spolupráci opět v příštím roce. Na druhou stranu srdečně zveme všechny řemeslníky a rukodělné výrobce k letos bezplatné prezentaci svého řemesla a prodeji výrobků. Zarezervovat si místo můžete na tel. 724 992 483“, uvedla Eliška Radílková, která má organizaci poutě na starosti.
Program neděle a všechny potřebné informace najdete na www.zasova.cz.

Pokyny pro rok 2020 ke stažení zde

Čestné prohlášení ke stažení zde

Informace pro stánkaře:

Rezervace míst na příští rok se spustí koncem ledna 2021.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK