Zašovská pouť

Zašovská pouť 3.-4. 7. 2021

Tradiční a oblíbená Zašovská pouť opět po roce - tentokrát tak, jak jsme zvyklí z let minulých. Můžete se těšit na kolotoče a atrakce pro děti, cukrovinky, stánky i na večerní zábavu na výletišti. Stejně loni, jako letos však upřednostňujeme stánky řemeslné a rukodělné, které budou převládat. Pro děti budou kromě kolotočů připraveny v parku u kostela i dílničky a divadýlko. Pro dospěláky bude po dobu obou dní otevřený areál výlětiště u hasičů. Na všech místech se budeme řídit aktuálně platnými vládními nařízeními. 

Informace pro zájemce o stánkový prodej během Zašovské pouti 

Odkaz na žádost zde. Po vyplnění žádosti vás budeme kontaktovat ohledně přiděleného místa a způsobu platby. Prodejcům, kteří jezdí opakovaně, se budeme snažit zachovat stejná místa jako v předešlých letech. 

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně stánkového prodeje, kontaktujte paní Kristýnu Kubrickou: kubricka@zasova.cz, tel. č.: 724 992 483. 

Prodejci jsou povinni respektovat pokyny pořadatelů a aktuálně platná vládní nařízení.  

Pokyny obce k pouti

Plánek pro stánkový prodej

Zašovská pouť patří k nejznámějším slavnostem v obci. Koná se každoročně po svátku Navštívení Panny Marie, tj. první neděli po 2. červenci a obvykle se v obci slaví už i v sobotu. Letos tedy připadá na termín 3. a 4. července. Je to slavnost nejen náboženská, ale i rodinná. Kromě poutníků ze širokého okolí přicházejí navštívit své příbuzné rodinní příslušníci zblízka i zdaleka. V době pouti probíhají oslavy a bohoslužby nejen v kostele, ale i v prostoru poutního místa ve Stračce. Kdy začala chodit procesí k Panně Marii Zašovské, nelze přesně doložit, ale uvádí se, že roku 1672 se již poutě konaly. Pouť trvá od soboty do neděle. V neděli se kromě bohoslužeb odehrává i zajímavý kulturní program spojený s divadly, kulturními vystoupeními i tradičními řemesly.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK