Zašovská pouť

Informace pro zájemce o stánkový prodej během Zašovské pouti 2022

Na letošní stánkový prodej zbývá posledních pár volných míst. 

Prosíme zájemce o stánkový prodej, aby vyplnili svou žádost zde.  

Mapa stánkového prodeje zde

Jsme rádi, že se na pouť do Zašové opakovaně vracejí stálí prodejci se svým sortimentem, ale rádi přivítáme i prodejce nové. Myslíme si, že na naši pouti by mohlo být více handmade výrobků, a proto pokud máte tip nebo doporučení na někoho šikovného, kdo by se rád zúčastnil a našel odbytiště pro svoje výrobky, dejte mu vědět nebo dejte vědět nám na e-mail uvedený níže. 

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně stánkového prodeje či pouti, kontaktujte paní Kristýnu Kubrickou: kubricka@zasova.cz, tel. č.: 724 992 483. 

Prodejci jsou povinni respektovat pokyny pořadatelů a aktuálně platná vládní nařízení.  

 Zašovská pouť patří k nejznámějším slavnostem v obci. Koná se každoročně po svátku Navštívení Panny Marie, tj. první neděli po 2. červenci a obvykle se v obci slaví už i v sobotu. Je to slavnost nejen náboženská, ale i rodinná. Kromě poutníků ze širokého okolí přicházejí navštívit své příbuzné rodinní příslušníci zblízka i zdaleka. V době pouti probíhají oslavy a bohoslužby nejen v kostele, ale i v prostoru poutního místa ve Stračce. Kdy začala chodit procesí k Panně Marii Zašovské, nelze přesně doložit, ale uvádí se, že roku 1672 se již poutě konaly. Pouť trvá od soboty do neděle. V neděli se kromě bohoslužeb odehrává i zajímavý kulturní program spojený s divadly, kulturními vystoupeními i tradičními řemesly.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK