ZUŠ B-Art

Základní umělecká škola B-Art byla založena v roce 2012 a je Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zapsána do rejstříku škol a zařazena tak do státem garantovaného systému základního uměleckého vzdělávání. V Zašové dříve působila jako Taneční skupina MIMO a později jako Taneční a baletní škola B-Dance. V obci má tak již téměř 20-letou tradici. V současné době nabízí zájemcům o studium taneční a hudební obor.

 Přijímáme děti již od tří let do taneční a hudební školičky. V taneční školičce se děti hravou formou učí vnímat muziku, učí se rytmická cvičení a prochází si základní pohybovou průpravou. Hodiny vede pedagog společně s korepetitorem, který doprovází na klavír. V hudební školičce se pak děti seznamují s notami, rytmikou, různými hudebními pojmy, zpívají písničky, hrají na dětské nástroje a seznamují se s hudbou formou jednoduchých her.

 Od 5 let přijímáme žáky do přípravného studia, od 7 let pak nastupují do studia základního.

 Výuka tanečního oboru probíhá v zrcadlovém sále v Kulturním domě v Zašové. V tanečním oboru se žáci v průběhu studia vzdělávají ve všech tanečních odvětvích. Na 1. stupni (od 7 do 14 let) absolvují taneční gymnastiku (rytmická cvičení, rozšiřování pohybových rozsahů a osvojování správného držení těla, akrobacie), klasický tanec, scénický tanec, disco dance a street dance. Na II. stupni (od 14 do 18 let) si poté mohou vybrat, kterému tanečnímu stylu se budou dále věnovat. O vysoké úrovni tanečního oboru hovoří i vzdělanost pedagogů ZUŠ B-Art – každému tanečnímu stylu se věnuje specializovaný odborník.

 Výuka hudebního oboru probíhá v prostorách Základní školy v Zašové. Žáci se mohou učit hře na klavír, elektronické klávesy, bicí nástroje, kytaru, saxofon, klarinet, zobcovou a příčnou flétnu nebo navštěvovat sólový či populární zpěv. V hudebním oboru se žákům věnuje tým pedagogů a muzikantů se zkušenostmi z mnoha hudebních žánrů – klasická hudba, pop, rock a další.

 V rámci studia zprostředkovává ZUŠ B-Art svým žákům workshopy s řadou profesionálních tanečníků a hudebníků. Škola spolupracuje například s předním českým tanečníkem, choreografem a uměleckým šéfem souboru 420PEOPLE Václavem Kunešem. V hudebním oboru se žáci účastnili různých gospelových workshopů.

 ZUŠ B-Art se snaží děti také kulturně vzdělávat – pro žáky zprostředkovaly již v minulých letech zájezd s návštěvou ostravské konzervatoře a Janáčkovy filharmonie.

 Mezi největší úspěchy ZUŠ B-Art patří nastudování celovečerních baletních představení Sněhurka a sedm trpaslíků a Louskáček.

 ZUŠ B-Art je zároveň pořadatelem festivalu soudobého tanečního umění TANECVALMEZ, který se koná během jara a podzimu na několika scénách (Valašské Meziříčí, Zlín, Zašová). Za dobu svého trvání přivítal již řadu špičkových evropských tanečníků a tanečních souborů.

 Zápisy na nový školní rok probíhají vždy v dubnu a první týden v září.

 Kontakt: 

Email: office@b-artskola.cz
Tel. č.: 725 550 167
Oficiální web školy: www.b-artskola.cz
Facebook: https://www.facebook.com/ZusBart

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další info OK