Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
Úklid Zašové s myslivci a klubem důchodců
Den pro Zašovou
21
22
Všechny báječný věci – divadelní představení s Richardem Krajčem
23
Pozvánka na 9. zasedání Zastupitelstva obce Zašová
24 25
CrossOver Sextet Marka Novotného
26 27 28
Benefice pro Iskérku
29
LiStOVáNí – Fake news
30
Pálení čarodějnic
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Akce > Poutní tradice na Moravě

Poutní tradice na MoravěDatum konání:
6.3.2024

Kvůli návštěvě slavných poutních míst nemusíme putovat do daleké ciziny, máme je i u nás doma na Moravě. Nějaký kostel nebo kaple je v každém městě i větší vesnici, ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak se to stane, že pouze některé z nich mají punc poutního místa? O vzniku, rozvoji a projevech poutní tradice na Moravě k nám z Brna přijede besedovat pan Jiří Mihola.

Historik a pedagog Mgr. Jiří Mihola, Ph.D. působí jako odborný asistent a vedoucí Katedry historie Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Současně je i projektovým manažerem Muzea města Brna. Dlouhodobě se věnuje popularizaci historie a cestování, a to především prostřednictvím rozhlasových pořadů, ale znát jej můžeme i z televize (např. nedávno besedoval ve známém pořadu Historie.cs, který se věnoval tématu barokní Moravy). Oblast historie, turistiky a poutnictví je jeho celoživotním zájmem.

Jsme velmi rádi, že doktor Jiří Mihola našel prostor ve svém nabitém pracovním diáři a přijal naše pozvání. Na jeho jistě zajímavou přednášku o poutní tradici na Moravě jste srdečně zváni.

Rezervace míst ONLINE.