Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
Přátelský turnaj v Mölkky
Pozvánka na nadcházející akce 20.–22.7.
22
Promítej i ty! - Bílý anděl
23 24 25
Letní dvojkoncert před iCafé - Adam Kubját & Tereza a Karel Jurovi
26 27
Rap workshop s Petrem Šafránkem
Sochařský workshop
28
Letní kino pro celou rodinu - Páni kluci
Sochařský workshop
Sousedské posezení u altánu
29
Promítej i ty! - Farmář a hipster
30 31 1 2
Letní koncert před Icafé - Zašová Acoustic
3 4
Koncert v kostele - Monika Štreitová a Marek Vrábel
Drobečková navigace

Úvod > Sport a turistika > Výlety do okolí

Výlety do okolí

Cyklostezka Bečva

Přes obec Zašovou vede CYKLOSTEZKA BEČVA - stezka pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře. Ať už si k návštěvě cyklostezky Bečva vyberete kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek.

Velký Javorník

Velký Javorník (918 m n. m.) – nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Na vrcholu (13 m pod vrcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Od léta 2013 je na vrcholu také nová rozhledna.

Jurkovičova rozhledna

Na Karlově kopci (480 m) nad městem Rožnov pod Radhoštěm vyrostla nová rozhledna nazvaná Jurkovičova. Jurkovičova rozhledna je skutečně originální a byla postavena podle návrhu Dušana Jurkoviče, autora Libušína a Maměnky na Pustevnách a řady dalších staveb na Moravě a na Slovensku.

Radhošť

Horské sedlo Pustevny je jedno z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech. Oblíbenou trasou, která není nikterak náročná, je procházka z Pusteven na Radhošť.

Cyrilometodějská stezka

Obcí Zašová vede Cyrilometodějská stezka, což je turistická trasa vedoucí od Pusteven, která spojuje dvě mystické hory ležící na území Východní Moravy - Svatý Hostýn a Radhošť.

Poutní stezkou ze Zašové do Korně

Obě obce spojuje tradice mariánských poutí. V obci Korňa se nachází poutní místo Živčáková (známé také jako ,,Turzovka"), v Zašové je kromě poutního chrámu přírodní areál Mariánský pramen Stračka.