Horní menu

Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
Svatodušní škračenice
20
Závěrečné vystoupení žáků hudebního oboru B-Art
21 22 23
Závěrečné vystoupení žáků tanečního oboru ZUŠ B-Art
24
Závěrečný a absolventský koncert ZUŠ B-Art
25
Kácení máje s večerní diskotékou
26
27 28 29 30
Muzikály Naruby
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Akce > Pozvánka na kulturní akce v Zašové a Veselé

Pozvánka na kulturní akce v Zašové a VeseléSobota 20. dubna  |  12.30 hodin  | náves Zašové
Den pro Zašovou

Den pro Zašovou probíhá o týden později než ve Veselé, a to 20. dubna od 13.00 hodin, sraz na návsi. Rukavice a pytle jsou již zajištěny. Zakončení akce v Makytí s pohoštěním.
Těší se na Vás myslivci a babičky a dědečkové z klubu důchodců.
 

Pondělí 22. dubna  |  19.00 hodin  | KD Zašová
Všechny báječný věci – divadelní představení s Richardem Krajčem

Monodrama Všechny báječný věci má k bujarému smíchu daleko, v optimismu ale vyniká. Jeho aktér se v dětství rozhodne, že pro svou maminku napíše seznam všech báječných věcí, které ho – a tedy i nás – na tomto světě obklopují.

Slovo režisérky Karin Krajčo Babinské: „Představení Všech báječných věcí se většinou hraje na prázdné kruhové scéně arénového typu v přímé interakci s publikem sedícím kolem dokola. Chtěla jsem se vydat jinou cestou, a rozhodla se přenést tento fenomenální text na divadelní prkna při zachování klasického uspořádání jeviště a hlediště. Hru, která se původně svým charakterem více blíží stand-up vystoupení, zdivadelnit. Využít Richardova hereckého talentu, aby sugestivním způsobem provedl diváky celým příběhem. Aby se plně ztotožnil s postavou vypravěče a znázornil ji ve všech etapách ubíhajícího času – jako malého chlapce, adolescenta, studenta i dospělého muže. Prostor pro divácké vstupy, jak to bylo v textu od začátku zamýšleno, jsme samozřejmě zachovali, ale doufáme, že se nám našim ztvárněním podařilo umocnit ještě další nepopiratelnou kvalitu této divadelní hry – a sice její emocionalitu.“

Vstupenky je možné si zakoupit ONLINE.

Čtvrtek 25. dubna  |  19.30 hodin  | KD Zašová
CrossOver Sextet Marka Novotného

Příjemný večer s původní autorskou hudbou Marka Novotného, s českými texty, vokálními aranžmá, zpěvem, pianem, violoncellem, violou, kontrabasem a bicími.

Skladatel a klavírista Marek Novotný, který vystudoval kompozici na americké universitě UMASS, se ve svém sextetu obklopil výjimečnými osobnosti české hudební scény: Pavel Hrala (housle/viola, zpěv), Anna Kalhausová (violoncello, zpěv), kontrabasista Max Makagonov (Moskevská konzervatoř), zpěvačka Josefina Čermáková (absolventka Pražské konzervatoře) a klavírista Marek Novotný (absolvent UMASS USA jazz composition).

Repertoár je vybudován na půdorysu klavírního tria a obohacen o kontrabas, bicí a překrásný hlas Josefíny Čermákové. Tímto propojením vzniká originální koncept koncertní písně s výrazným prvkem vokálních aranží, kdy všichni členové ansámblu jsou nejen instrumentalisté, ale i vokalisté.

Marek Novotný je autorem veškerého repertoáru kapely, skladeb pohybujících se na pomezí jazzu a vážné hudby, jejichž nálada se přelévá z nálad impresionistických, do moderně jazzových i hravých a humorných.

Vstupenky k zakoupení ONLINE.

Pondělí 29. dubna  |  11.45 hodin  | KD Zašová
LiStOVáNí – Fake news

Doba covidová, válka na Ukrajině, konspirační teorie, hybridní válka! Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou.

Vstupné 80 Kč.

Úterý 30. dubna  |  slet u KD v 15.00–15.30 hodin  | KD Zašová, hasičské výletiště
Pálení čarodějnic

Vezměte své kamarádky a kamarády, oblečte si kostýmy a přijďte si to užít. Čekají na vás hry a soutěže, čarodiskotéka a mnoho dalšího.

Těšíme se na vás.